Tvorba webových aplikací pomocí redakčního systému WordPress

Ve třídě 3.B se rozproudila kreativita a digitální dovednosti, když žáci dostali úkol vytvořit projekt pomocí redakčního systému WordPress.

Někteří se rozhodli vytvořit osobní portfolia, prezentující své dovednosti, zájmy a dosažené úspěchy. Tyto stránky by mohly posloužit jako jejich digitální vizitka, která by jim pomohla vyčnívat při hledání budoucích pracovních příležitostí.

Jiní se zaměřili na gastronomii a založili virtuální restaurace, kde hosté mohli procházet nabídkou jídel, rezervovat stůl a dokonce si prohlédnout fotogalerii s lahodnými pokrmy.

Další žáci se rozhodli vytvořit rezervační systém pro dovolenou. S pomocí WordPressu vytvořili interaktivní platformu, kde uživatelé mohli vybírat z různých destinací, ubytování a aktivit.

Mezi další projekty patřilo vytvoření webových stránek pro kavárnu, stavební firmu, automobilový servis nebo youtubera.

Během tvorby projektu si žáci 3.B prošli procesem založení vlastního hostingu, domény a instalací CMS systému WordPress. Tímto způsobem nejen rozvíjeli své dovednosti v oblasti webových technologií, ale také získali cenné zkušenosti s provozem vlastních online prostředků.

Projekt „Průša do škol“ Obchodní akademie Kroměříž

👉👉 Naší škole se podařilo úspěšně realizovat projekt zaměřený na 3D tisk!! 🏆 🦾

Projekt s názvem "Průša do škol" probíhal v naší škole od začátku tohoto školního roku ve spolupráci s Montessori třídami na  ZŠ Oskol Kroměříž. Naše škola díky tomuto projektu získala dar ve formě 3D tiskárny od společnosti Prusa Research 3D printers určenou pro výuku 3D modelování a 3D tisku 🖨.

Cílem projektu bylo napodobit a vytvořit Montessori pomůcku určenou k výuce matematiky pro 1. a 2. stupeň ZŠ a rozšířit ji o vyšší číselné řády 1️⃣2️⃣3️⃣4️⃣5️⃣ .

Odkaz na projekt: https://www.printables.com/.../762101-znamkova-hra...

Realizátorem celého projektu byl Mgr. Tomáš Valach a studenti 3. ročníku oboru informační technologie Radim Winter a Erik Neto.

Věříme, že tato pomůcka pomůže při výuce matematiky nejen žákům ZŠ Oskol Kroměříž.

#3Dtisk #prusa #prusadoskol #prusaproskoly #prusaresearch #tisknitisknutiskneme #zsoskol #montessori #3dtiskarna #prusa