Na OAKM proběhlo okresní kolo Soutěže v programování

Přestože programování nepatří k předmětům, které by se učily na všech školách, soutěže se zúčastnilo celkem 20 žáků ze tří středních (OAKM, COPT KM a Arcibiskupské gymnázium KM) a dvou základních škol (Oskol a Zachar). Zajímavostí bylo, že se účastnili školy jen z města Kroměříž.

V kategorii Programování ve vyšších programovacích jazycích se zúčastnilo celkem 8 žáků, jen středoškoláci, žák základní školy se nepřihlásil žádný. Zvítězil Jan Zatloukal z Arcibiskupského gymnázia, který ze tří obtížných úloh vyřešil dvě, a to velmi elegantním programátorským stylem. Druhého místa zaslouženě dosáhl reprezentant OAKM Lukáš Nečas. Nedaleko za ním byl třetí Adam Černák z COPTu. Nepopulárního bramborového umístění dosáhl Radim Halfar z OAKM, od kterého se čekalo i více, ale tím, že začal od nejtěžší úlohy, si soutěž zkomplikoval.

V kategorii Tvorba webu se utkalo celkem 12 žáků, z toho 4 byli reprezentanty základních škol. Zde předvedl nejlepší výkon Ondřej Budín z COPTu. Jeho webdesignerské znalosti dosahovaly profesionální úrovně. Na reprezentantku OAKM Marii Hlaváčovou, která si vedla rovněž velmi dobře, tak zbylo jen druhé místo. Třetí místo obsadil Petr Ondříšek, rovněž z OAKM. Ze zástupců základních škol nejlépe uspěl Šimon Ustal ze Zacharu, následovaný s velkým odstupem Jaroslavem Korešem z Oskoli a třetím Richardem Čermákem opět ze Zacharu.

Celkově účastníci předvedli dobré programátorské či webdesignerské znalosti a ochotu se se zadanými úkoly poprat. Za organizátory přejeme těm, kteří postoupili, mnoho úspěchů ve vyšších kolech soutěže.

Kompletní pořadí naleznete na stránce Soutěže v programování.