Přebor OAKM v šachu svědkem velkého boje

Přestože přeborníkem letošního ročníku a vítězem oboru IT se stal Standa Katreňák, vítězem oboru OA Lukáš Dratva a nejlepší dívkou opět bez jakékoliv konkurence Martina Dohnalová, což jsou výsledky stejné jako loni, turnaj byl napínavý do poslední chvíle. O zbývající místa na stupních vítězů se totiž strhl tvrdý boj.

Hráči na druhém místě se pravidelně měnili – po čtvrtém kole tam byl Dratva, po pátém a šestém Regent, který se v posledním kole v přímém souboji utkal o druhé místo s Malinou. V souboji se dařilo lépe Dominiku Malinovi, který tak obsadil druhé místo. O pořadí na třetím až šestém místě pak rozhodovaly už jen pomocná hodnocení – bronz bral Pavel Regent, brambory Pavel Skoupil, dále byli Ondra Janoštík a Sam Petřík. Kompletní pořadí najdete na stránce přeboru.

Turnaj opět probíhal v přátelské atmosféře, spory mezi hráči byly minimální. Někteří hráči bohužel komplikovali turnaj menší znalostí pravidel. A ne vždy se dařilo udržet klid, který by šachům slušel.

Je zajímavé retrospektivně srovnat letošní přebor s tím loňským. Některým hráčům se nedařilo na jednom z těchto turnajů, ale dařilo se na druhém. Je tak vidět, jak jsou šachy někdy tvrdé a nepředvídatelné – špatný den může dobrého hráče zcela shodit, štěstí naopak může ne zcela dobrému hráči přinést velké úspěchy.

V neposlední řadě chci poděkovat šachovému oddílu TJ SLAVIA Kroměříž a SVČ Šipka Kroměříž za zapůjčení šachových souprav, kolegyni Ambrožové Srncové za výrobu diplomů a vedení školy za podporu šachu na škole.

V dalších měsících nás zřejmě čeká okresní kolo přeboru škol v šachu. Věřím, že se nám do této soutěže podaří postavit družstva, která uspějí.

Fotografie z přeboru