Máš rád počítače?


Jen nadšení ovšem někdy nestačí, je potřeba i něco umět. Na IT oboru budeme navazovat zejména na tři předměty, které jsi absolvoval na základní škole:

 

  • Informatika - té se asi nedivíš.

 

  • Fyzika - i té se trošičku dotkneme. Hlavně proto, že počítače holt běhají na elektřinu. Elektřina pak souvisí s dalšími fyzikálními veličinami a jevy, které mohou mít značný vliv na provoz počítačů - magnetismus, teplota... Počítač má mnoho mechanických součástek náchylných na mechanické opotřebení. Atd.

 

  • Matematika - ta je děsně důležitá. Proč? Možná nevíš, že za každou počítačovou 3D hrou (ale i dalšími programy) stojí poměrně složité matematické výpočty, které tvůj počítač dělá. Vůbec - dnešní počítače jsou tzv. číslicové počítače. Tzn. provádějí vlastně jen matematické a logické operace s dvojkovými čísly. Díky vysoké míře abstrakce uživatelských prostředí si málokterý uživatel dnes tyto operace uvědomuje. Ale kdo chce počítačům porozumět, musí porozumět i matematice.

 

Ovšem jedno si pamatuj – se snahou a úsilím se dá leccos dohnat, bez snahy budou mít i ti nejlepší problém. Počítej taky s tím, že na naší škole tě čeká poměrně dost hodin cizích jazyků, ekonomie a účetnictví.