Jsi dívka a zajímá tě, jak fungují počítače?


Ada LovelaceNevěř žvanilům, kteří říkají, že IT není pro dívky. Možná nevíš, že první programátorka počítačů byla také žena, Ada Lovelace.

Počítač, pro který své programy tvořila, bohužel v její době zkonstruován nakonec nebyl. I tak vyslovila v její době revoluční a těžko představitelné myšlenky, že se jednou počítače budou užívat ke komponování hudby a kreslení obrazů. Jistě si o ní najdeš další informace na internetu.

V oblasti IT se poté vystřídalo mnoho dalších žen. Asi nejzajímavější je první softwarová inženýrka NASA Margaret Hamiltonová, která byla vedoucí softwarovou inženýrkou projektu Apollo. Na obrázku z roku 1969 je jako 33-letá vedle ručně psaného kódu, kterým pomohla poslat první lidi na Měsíc.

Dneska ovšem v IT převažují muži, to je pravda. To ale mnoho samotných informačních technologů nepovažuje za dobré a vznikají projekty, které mají ženy do IT nalákat:

 

I na oboru IT u nás jsou žáci většinou kluci. S tím musíš počítat. Ovšem být ve třídě plné kluků má jak své nevýhody, tak i výhody.

A na druhém oboru naší školy, obchodní akademii, jsou spíš holky, takže si i kamarádky jistě najdeš!

Proto se určitě neboj a pojď se učit IT k nám!